19:40:36
01. 07. 2025

Místnost
(Ne)studijní koutek

Zde můžete řešit vše co se týká vzdělávání. Můžete se směle ptát, radit, nebo se podělit o příjemné zážitky, které vás během vašich studentských let potkaly...No však vy už si poradíte.

"Vzdělání je schopnost rozumět druhým." J.W.Goethe


"Google ví všechno!" Petr Procházka

"Lidé inteligentní a kreativní prokrastinaci podléhají více právě z toho důvodu, že si dokážou dělat promyšlené výmluvy sami před sebou..."
Kniha prokrastinace

www.citace.com


DRŽPALCE:



(Pištěte Narwen nebo Genevieve do pošty, a zkuste je psát ve formátu: Datum - přezdívka - zkouška)

Místnost má od 11:49:29  29. 11. 2003 pronajatou Narwen. Spolusprávce: Legacek. Genevieve.

Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se do Taverny nejdříve zaregistrovat nebo přihlásit



« ««   36   »» »

Klair, vloženo 18:35:50  23. 06. 2015

Jako že hodně obtížný... učila jsem se z minulých testů a tohle bylo mnohem náročnější...

nicméně mi právě klesla procentuální úspěšnost z 74,5 na 73,9.

Vážená uchazečko,

dovolte, abych se jménem Fakulty managementu hluboce omluvil za chybu, která se stala při přípravě testu z Teorie managementu v rámci přijímacího řízení pro akademický rok 2015/2016. Jedna z otázek ve variantách A3(ot. č. 21) a B2 (ot. č. 8) neměla v důsledku této chyby žádnou správnou odpověď. Proto bylo rozhodnuto, že tato otázka bude vyřazena z hodnocení testu. Stejným způsobem budou vyřazeny i odpovídající otázky ve všech dalších variantách tohoto testu, které byly nebo budou použity v rámci přijímacího řízení. Maximální dosažitelný počet bodů z Teorie managementu tak je pro všechny uchazeče 96 bodů místo původních 100. Pro jistotu upozorňuji, že těm uchazečům, kteří měli varinantu E4 nebo F1 a odpověděli na příslušnou otázku správně, byl v důsledku vyřazení této otázky snížen počet bodů z teorie managementu, který byl již vložen do informačního systému.
Dovolte, abych Vám dále sdělil, že velmi předběžně a orientačně jste na 97. místě a fakulta počítá s přijetím cca 160-170 uchazečů (z těch, kteří skládali přijímací zkoušku). Pořadí bude ještě samozřejmě významně ovlivněno výsledky uchazečů, kteří budou přijímací zkoušku absolvovat v rámci náhradního termínu (2.7.2015), kterých je cca 200. Teprve potom bude rozhodnutí o přijetí definitivní a na výše uvedené pořadí se tedy samozřejmě nebude možné odvolávat.

Děkuji za pochopení a přeji příjemný den

Aditu, vloženo 17:29:31  23. 06. 2015

Jako že nefér, nebo obtizny?

Klair, vloženo 16:46:08  23. 06. 2015

no, uvidíme.... trochu se bojím, fakt netuším, jak to bude.
Mám 74,9%. Takže záleží na tom, kde udělají čáru...

ale ten test byl svinstvo obrovský....

Kroc, vloženo 16:33:54  23. 06. 2015

Ježiš, tak to držím palce!!!
Mně utekl magistr o šest bodů - 77 ze 110 a brali od 83...

Klair, vloženo 16:32:33  23. 06. 2015

Právě že vůbec.... budu to vědět někdy 7.7... Určitě ne dřív :(

Mivka, vloženo 16:28:01  23. 06. 2015

A kolik je potřeba na přijetí víš?

Klair, vloženo 16:19:48  23. 06. 2015

tak mám po přijímačkách.... 149 bodů z 200 a bylo to, přátelé, svinstvo nejvyššího kalibru :(

Arenga, vloženo 13:06:00  19. 06. 2015

Adhil: vzhledem k tomu, že můj nástupní plat byl (před deseti lety, pravda) asi 9 tisíc, tak mne neohromíš ;-))

Silmarien, vloženo 07:27:53  19. 06. 2015

Ja som šla na školu presne pre to že ma to bavilo :-D a aj ma to bavilo a ani som to nikdy neľutovala. Na doktorát som chcela ísť, ale zrovna náš ročník bol dosť šikovný, tak prvý rok som sa nedostala podľa mňa oprávnene (tí spolužiaci čo sa dostali, mali dobré projekty, každému jednému som to priala), druhý rok som sa podľa mňa mala dostať ja, ale tak nevyťahujem staré krivdy už :-D Nevadí, v konečnom dôsledku to bolo fajn, koniec koncov, robotu som si našla cez fakultu, lebo do redakcie hľadal riaditeľ firmy človeka u vedúceho našej katedry, ten to povedal mojej školiteľke, moja školiteľka šla za mnou, ja som šla za vedúcim, ten mi dal číslo a už som bola na pohovore :-) Dva roky som robila úžasnú robotu a na materskú som mohla ísť s pocitom, že mám čosi odrobené a neodchádzam sa "váľať" domov bez toho, že by som nič praktické nevedela :-) a presne ako píše Mivka, mňa výška naučila rozmýšľať, hoci to bol len obyčajný humanitný obor :-)

Adhil, vloženo 18:13:05  18. 06. 2015

Už jsem vám vyprávěl o svém nástupním platu? :-D Ale člověk má být vděčný aspoň za nějakou možnost zůstat v oboru. Navíc nejsem šikovný a motivovaný, ale líný a ukecaný :-)

Arenga, vloženo 14:18:26  18. 06. 2015

a mezi námi, i pro ty šikovné a motivované je to mnohdy docela těžká loterie, jestli se jim podaří nějaké slušné místo získat nebo ne

Arenga, vloženo 14:17:27  18. 06. 2015

Mivka: já neříkám, že je to špatně, ale že je dobré tohle si uvědomit ideálně před nástupem na VŠ - což mnoho lidí neudělá - protože je to přesně tak, jak jsi napsala, ve všech třech bodech - ovšem kdyby si někteří rovnou uvědomili, že po VŠ je čeká patrně ještě rekvalifikace, asi by si ušetřili mnohé zklamání - protože taky hodně lidí jde na nějaký obor jenom proto, že jim to přijde docela zajímavé a prostě ještě neví, co by chtěli v životě dělat - a pak je podle mně třeba lepší dát si na rok pauzu a jít budď dělat nebo na nějaký dobrovolnický projekt do zahraničí a běheme té doby si ujasnit, co chci od života, než se za každou cenu dostat na nějakou VŠ a dělat třeba něco relativně zajímavého, ale bez reálné možnosti pozdějšího uplatnění (protože jsou tam ti, kteří mají jasnější motivaci a lepší tah na branku nebo prostě jenom víc štěstí)

Mivka, vloženo 13:48:01  18. 06. 2015

Arenga: Mně to jako ale nepřijde špatně, ten přetlak. Těch míst se pořád nevypisuje nesmyslně spousta, spíš jenom jako tolik, aby to mělo smysl učit a byl tam nějaký prostor pro výběr. A pokud někdo jde na obor, který má nižší a problematičtější uplatnění, je podle mě jeho problém, aby se bu´dto v oboru nadstandardně snažil, psal články, jezdil na konference a byl aktivní (a pak tam zajímavá místa jsou, byť jich není mnoho - třeba teď ta kamarádka z fonetiky), nebo si budoval kvalifikace po straně (třeba pedagogické pro učení, prezentační a podnikací pro jánevím průvodcování, jazykové pro redaktury a nakladatelskou práci) anebo prostě holt když člověk nedělá nadstandard, tak vyleze z univerzity, zjistí, že pro něj není uplatnění a jde se rekvalifikovat.
A nutno říci, že ta třetí možnost není podle mě nějaká tragédie - studium pořád člověku dá nějaký skillset a rozvíjí přemýšlení v souvislostech, schopnost se formálně vyjadřovat a prostě ho naučí myslet. :)

Dara: myslím, že první motivace je úplně v pohodě, pokud tam k tomu navíc je "a chci to zjistit". Je spousta oborů, kde uplatnění je mnohem širší, než jméno oboru naznačuje, nebo jméno oboru nenaznačuje příliš a je podle mě docela v pořádku zjistit, co všechno se s tím dá dělat, v průběhu studia.

Dara, vloženo 13:42:29  18. 06. 2015

upřímně, myslím že jít na univerzitu "protože mě to baví a nemám ponětí, co budu dělat" je hodně blbá motivace. Podobná je "musím mít univerzitu za každou cenu a tak jdu třeba na zemědělku, i když chci dělat it/ekonomiku/cokoliv,kde nejsou zvířata"
Jako já vím, že to tak je a že hodně dětí na střední (o základce nemluvě) nemá představu, co všechno se dá dělat/kde pracovat a jako co. Ale od toho by tu měly být rodiče, učitelé a ty psychologické poradny (kterou jsou v současné podobě taky imho na nic)

A já taky nikdy nechtěla na doktorát. Vztahy byly až jako druhý bod. První byl - a co s tím? Zlepší se moje postavení na trhu práce? Dostanu víc peněz? Stojí ty roky za mizerné peníze (nebo u nás za slušné, ale práce od nevidim do nevidim) za to?

Arenga, vloženo 13:34:00  18. 06. 2015

Mivka: jako mezi námi, vztahy na univerzitě a v akademické obci vůbec byly jedním z důvodů, proč jsem na doktorát nechtěla jít (a mohla jsem, prakticky hned, vlastně by tehdy stačilo jenom říct) - třeba na ÚČD bylo za mých let pár skvělých lidí, kvůli kterým by to za to stálo, tam ještě chvíli zůstat, zvlášť na středověkých dějinách, (třeba prof. Žemlička, který je fakt skvělý člověk), ale celkově jsem to prostě "nedala" - neměla jsem absolutně žádnou motivaci, chuť ani vůli pokračovat, byť to byl při nástupu studia můj cíl - vydrželo mi to tři roky, pak jsem už prostě věděla, že tam zůstat nechci /a to třeba na archivnictví byla dost komorní atmosféra a věřím, že se tam toho moc nezměnilo/ a že chci jít do praxe do archivu a po čtvrťáku jsem věděla, že nejlépe z Prahy pryč. Naštěstí se mi tohle všechno povedlo a mám super místo v oboru, za které jsem fakt vděčná.
To je totiž taky otázka, kterou si jen tak pro sebe už roky kladu - doktorát dobré, a co jako potom. Pokud člověk samozřejmě nechce zůstat na univerzitě, ale těch míst tam zase tak moc není. On tohle právě kdysi říkal i prof. Žemlička, že je to problém, že se třeba na pár let najdou nějaká místa na granty, ale že prostě všechny lidi, kteří obor dělat chtějí, někam upíchnout nejde.
Ono to je vůbec i problém mnoha humanitních oborů - co potom s tím? Samozřejmě, on to člověk neřeší, když a tu vysokou jde, protože ho to v ideálním případě strašně baví a prostě to chce dělat - to byl ostatně i můj případ a taky jsem to neřešila (prostě jsem buď chtěla zlstat na univerzitě nebo dělat v archivu, ačkoli o obojím jsem tehdy měla poměrně dost mlhavou představu). Ale fakt je, že u mnoha oborů je prostě přetlak a těch absolventů je moc a míst je moc málo :-(

Adhil, vloženo 23:44:42  17. 06. 2015

Shodli jsme se s kamarádkou z kabinetu regionálních dějin, že nám ty tři roky ku*evsky utekly a že bychom to nejradši vrátili zpátky a dali si to ještě jednou.

Mivka, vloženo 23:36:12  17. 06. 2015

No, v doktorátu už myslím jsou prostě veliké rozdíly podle toho, kde to děláš. Pořád jsi jako nejnižší kasta akademie, ale někde je systém centrálně nastaven tak, že se s tebou aspoň příliš s prominutím nevyjebává, no :) A imo hrozně moc záleží právě na těch vztazích na katedrách a mezi katedrami a fakultou.
Na fildě a ústavu českých dějin myslím nebyly nikdy za poslední dobu horší :)

(Gen, někdy si ode mě nech vyprávět, jak kamarádku doktrodandku na FF UK kvůli snižování stavů vyhodili z úvazku na fonetice, pak ji přijal Google v Londýně... a pak málem neobhájila dizertaci, protože někdo na studijním podělal data a moloch se odmítal ohnout a vyjít vstříc)

Genevieve, vloženo 23:34:29  17. 06. 2015

díky :-)
já se na doktorát hrozně těším, načetla jsem si stránky, nějaké materiály a tak :-)

a příští týden poslední přijímačky a potom mám doopravdy klid a prázdniny :-) (ještě do konce června musím dopsat jeden článek, ale ten je už skoro hotový) :-)

Arenga, vloženo 17:40:00  17. 06. 2015

nebyla ta nepříjemná Čechurová? na mně byla totiž u přijímaček nepříjemná taky, před 17 lety
Pokornou neznám a co jsem slyšela o Šedivém, tak by měl být docela v pohodě

a já se přiznám, že bych taky na doktorát nešla ani omylem - nikam ;-) nějak to prostě nemám za potřebí (a absolutně žádnou motivaci tohle absolvovat)
ale držím palce vám všem, kteří do toho jdete

Kroc, vloženo 11:58:45  17. 06. 2015

Ohledně FF souhlasim s Mivkou :-)

« ««   36   »» »

Zpět



Fantasy a Sci-fi: Taverna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2001 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
Na textech se podíleli Pavel Džuban a Toomz
URL: http://fantasy-scifi.net/taverna/taverna.php